ش ارقام مختلفی دارند. اطراف لولاهای درب و پنجره‌ها، دریچه‌های کولر و سایر قسمت‌ها شکاف‌های کوچک و بزرگی وجود دارد. بیشترین میزان اتلاف حرارت و انرژی از طریق این شکاف‌ها انجام می‌شود. درزگیرها به‌ عنوان یک راه حل برای این مشکل وارد کار می‌شوند. طراحی و جنس درزگیرهای کاربردی بسیار متفاوت می‌باشد. ازطرفی باید مزایا و معایب مختلفی برای هر یک از این درزگیرها در نظر گرفته می‌شود. برس درزگیر یکی از رایج‌ترین ارقام برس صنعتی است. برای پر کردن درزهای مختلف معمولا از این نوع برس استفاده می‌گردد. مراکز مختلفی در صدد تولید برس درزگیر هستند. از همین رو این برس با کیفیت‌های مختلفی توزیع می‌شود. در نهایت پیشنهاد می‌گردد، هنگام خرید برس درزگیر به کیفیت آن دقت نمائید. پارس برس یکی از مراکز مهم در تولید و ارائه انواع برس صنعتی است. یکی از محبوب‌ترین برس‌های تولید شده توسط این مرکز، انواع برس درزگیر می‌باشد.

برس درزگیر

درزگیر چیست؟

همانطور که اشاره شد، درزگیرها برای پر کردن فضای خالی درب و پنجره‌ها استفاده می‌شوند. علاوه بر پر کردن فضای خالی، برای پر کردن حفره‌های خالی یا چاله‌های موجود بر دیوارها و کناره‌ی درب‌ها هم استفاده می‌گردد. درزگیرها به شکل‌های مختلف تولید می‌گردند. عموما درزگیرها به صورت نواری یا لاستیکی تولید می‌شوند. هر فردی می‌تواند به راحتی درزگیرهای پلاستیکی را استفاده و اجرا نماید. اما در ابتدا باید حتما درزها به درستی پیدا شوند. امکان استفاده از انواع چسب آکواریوم به عنوان درزگیر هم وجود دارد. برای استفاده از چسب آکواریوم باید اندکی مهارت داشت. ابتدا چسب آکواریوم بر روی محل مورد نظر زده می‌شود، سپس باید مدتی به آن اجازه داد تا خشک شود. درزگیرها علاوه بر عایق بندی درب و پنجره، برای عایق کاری اتومبیل‌ها، بسته بندی، بستن نشتی تجهیزات صنعتی، نشتی لوله‌ها و پر نمودن فضای خالی میان دو قطعه کاربرد دارند. مراکز تولید درزگیر به میزان دمای تحمل شده از سمت درزگیر بسیار اهمیت می‌دهند. از این رو برخی از آن‌ها مقاومت دمایی بالایی دارند و برخی بالعکس.

انواع درزگیر

درزگیرها در مقاطع مختلفی استفاده می‌شوند. از همین رو برای هر کدام از محل‌های مورد استفاده، باید نوع خاصی از درزگیر استفاده شود. انواع درزگیرها عبارتند از:

  • نوارهای درزگیر: شناخته شده‌ترین نوع درزگیر می‌باشد. یک طرف این نوارها پلاستیکی است و طرف دیگر آن‌ها چسبی است. این درزگیرها مقاومت بالایی ندارند. این درزگیرها نمی‌توانند به صورت یک عایق صدا عمل کنند.
  • درزگیر لاستیکی: این نوع درزگیرها مشابه یک تکه لاستیکی نواری شکل می‌باشد. این نوع درزگیر خاصی چسبندگی ندارد.
  • درزگیر چسب سیلیکونی: این محصول شبیه یک چسب مایع و الیته غلیظ است که مقاومت بالایی هم دارد.
  • برس درزگیر: عموما برس‌های نواری به عنوان برس درزگیر شناخته می‌شوند. این برس را می‌توان به عنوان برس زیر دربی هم استفاده نمود.

برس درزگیر صنعتی

برسی که در صنعت به عنوان برس درزگیر استفاده می‌شود، برس نواری است. این برس کاربردهای مختلف و گوناگونی در صنایع مختلف دارد. از همین رو عنوان یک برس همه کاره شناخته می‌شود. این برس شامل یک نوار بلند از سری الیاف‌های منعطف است که به یک محفظه فلزی متصل شده است. برای ساخت فیلامنت‌های این برس از الیاف طبیعی، الیاف مصنوعی، سیم‌های فلزی یا نایلون استفاده می‌شود. برس نواری با سیم‌های فلزی عموما کاربرد کمتری دارند. با استفاده از این برس به عنوان درزگیر از ورود هرگونه گرد و غبار و ذرات ریز به محیط داخلی جلوگیری می‌شود. بعلاوه شکاف بین قطعات یا سطوح را مهر و موم می‌کند.

مزیت‌های برس صنعتی درزگیر

برس‌های صنعتی درزگیر و برس زیر دربی نسبت به سایر ابزارها برای درزگیری مزایای بیشتری دارند. از همین رو اغلب مراکز تولید درب و پنجره در تلاش هستند تا برای درزگیری از برس درزگیر استفاده نمایند. برای نگهداری از چنین برسی باید آن را در شرایط کاملا مناسب نگهداری نمود. هم‌چنین از سالم بودن قاب برس درزگیر هم باید اطمینان حاصل کرد. برس صنعتی درزگیر مزایای چشمگیری دارد. از جمله مزایای این برس عبارتست از:

  1. نصب آسان: نصب و ساخت برس‌های درزگیر بسیار راحت است. پارس برس سری جدیدی از برس‌های درزگیر را طراحی نموده که نصب بسیار راحتی داشته باشد.
  2. تمیز نگهداشتن هوای محیط: این برس با جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات ریز موجب می‌شود تاهوای محیط مربوطه تمیز نگه داشته شود.
  3. کاهش صداهای بیرونی: برس‌های درزگیر نسبت به حذف و کاهش صداهای مزاحم بیرون بهترین گزینه هستند.
  4. تنظیم دما: با استفاده از برس درزگیر امکان انتقال گرما و یا سرما از محیط بیرون به داخل و بالعکس وجود نخواهدداشت. از همین رو برای مناطقی که سردخانه دارند و یا اتاق‌های گرمکن دار، بهترین گزینه است. با استفاده از این برس می‌توان دمای محیط خانه را معتدل نگه داشت.
  5. کاهش هزینه تعمیرات کلی: برس‌های درزگیر در محیط‌های گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بکار بردن برس درزگیر موجب حذف گرد و غبار و جلوگیری از ورود ذرات آلوده به منازل و اتومبیل می‌شود. از همین رو بعد از مدتی استفاده احتیاج به تعمیرات ابزارهای مربوطه که گردو غبار وارد آن‌ها شده، نیست. هم چنین نیمی از هزینه‌های تمیز کردن کاهش می‌یابد.

طراحی انواع برس صنعتی در پارس برس

برس درزگیر

پارس برس یکی از مراکز قوی و معروف در زمینه تولید و طراحی انواع برس و فرچه صنعتی است. برس‌های تولید شده در این مرکز از کیفیت بالایی برخوردار هستند. کیفیت برس‌های صنعتی به فرآیند و نحوه ساخت و متریال‌های اولیه مورد استفاده بستگی دارد. از همین رو پارس برس بهترین مواد اولیه را انتخاب نموده و با استفاده از نیروی متخصصین، انواع برس صنعتی را تولید می‌نماید. هم چنین این مرکز انواع برس صنعتی را طراحی و تولید می‌کند. برای طراحی برس مورد نظرتان تنها کافیست ابعاد برس، طول برس، نوع الیاف، ارتفاع الیاف‌ها، رنگ برس و نوع برس را مشخص کنید. سپس تولیدکنندگان برس صنعتی اقدام به تولید برس دلخواهتان می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *