در زندگی امروزی استفاده از انواع برس و فرچه صنعتی بسیار رایج شده است. استفاده از برس‌ها و فرچه‌های صنعتی در منزل، محیط کار یا حتی کارخانجات موجب می‌شود تا پیشروی امور با سرعت بالاتری انجام شود. از همین رو صنایع مختلفی نسبت به خرید و تهیه برس صنعتی مورد نیاز اقدام می‌کنند. برس‌های صنعتی مختلف تولید شده کاربردهای گوناگونی دارند، به همین دلیل برای استفاده تنها کافیست نوع مدنظر را شناسایی نمود. یکی از رایج‌ترین ارقام برس‌های صنعتی، برس سیلندری است. صنایع مختلفی مانند صنایع داروسازی، صنعت فولاد، صنایع نظامی، صنعت غذاسازی، صنعت چرم سازی، کشتیرانی، خودرو سازی و… از انواع برس سیلندری استفاده می‌کنند. بعد از برس سیلندری، انواع برس دیسکی بسیار طرفدار دارد. تمامی ارقام برس‌های دیسکی را می‌توان در زمینه‌های مختلف نظافتی بکار برد. تاثیر شستشو و نظافت محیط به وسیله‌ برس‌های دیسکی چندین برابر می‌گردد. در ادامه با برس‌دیسکی بیشتر آشنا می‌شوید.

برس دیسکی

انواع برس‌های دیسکی

برس‌های دیسکی عموما شکلی دایره‌ایی با سطحی تخت دارند. فرم ظاهری این نوع برس‌ها موجب شده تا کاربردهای فراوانی داشته باشد. این نوع برس از دو قسمت اصلی پاشنه و فیلامنت‌های تافت خورده بر روی سطح موردنظر تشکیل می‌گردد. عملکرد اصلی برس‌های دیسکی با انجام حرکت دورانی بر روی سطوح انجام می‌شود. میزان تمیزی و عمق نفوذ برس دیسکی به دستگاه مورد استفاده، جنس فیلامنت‌ها و متریال‌های بکار رفته شده در پاشنه برس دیسکی بستگی دارد. دسته‌ بندی‌های مختلفی برای برس‌های دیسکی در نظر گرفته می‌شود. برخی از مهم‌ترین ارقام برس دیسکی عبارتند از:

 • برس تجهیزات سی ان سی
 • برس کفشور
 • برس اسکرابر
 • فرچه پولیشر
 • برس‌های مبل شویی
 • برس‌های قالیشویی
 • انواع برس سردریلی
 • فرچه پوست کن گردو
 • برس دیسکی قالیشویی برای دستگاه‌های دستی
 • فرچه‌های دیسکی قالیشویی برای ماشین آلات اتوماتیک
 • برس‌های مخصوص صنایع تولید و فرآوری انواع سنگ ساختمانی.

تولید انواع برس دیسکی

برای تولید انواع برس صنعتی از جمله برس و فرچه دیسکی، باید مهارت‌ها و دانش لازم را داشت. در گذشته از برس‌های دستی و اغلب متریال‌های طبیعی برای انجام امور استفاده می‌گردید. استفاده از متریال‌های طبیعی خاص موجب می‌شد تا کیفیت مدنظر برای امور صورت نگیرد و از طرفی طول عمر برس بسیار کم شود.با گذشت زمان و پیشرفت علم، متخصصین اقدام به تولید انواع برس صنعتی کردند. برای تولید انواع برس صنعتی از متریال‌های مناسب استفاده می‌کردند. استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه و متریال‌های مناسب موجب می‌شد تا کیفیت برس صنعتی افزایش یابد و طول عمر بیشتری داشته باشد. مرکز پارس برس یکی از معتبر و به‌روزترین مراکز در تولید انواع برس و فرچه صنعتی است. پارس برس، جهت تولید بهترین برس دیسکی از بهترین نوع قیلامنت شامل نایلون، پت، پرلون یا پلی آمید و سیم فولادی یا استیل استفاده می‌نماید. از طرفی توجه به  متریال‌های مورد نیاز جهت ساخت پاشنه هم بسیار ضروری می‌باشد. از موادی مانند تفلون، پلی اتیلن، پی وی سی، پلی آمید، چوب یا تخته و فلزاتی مانند آلومینیوم، فولاد یا استیل جهت ساخت پاشنه بکار می‌برند.

برس دیسکی

بهترین برس دیسکی

از برس‌های دیسکی در انواع دستگاه‌های اسکرابر، دستگاه قالی شویی، ماشین‌های نظافتی و… استفاده می‌گردد. دستگاه‌های اسکرابر برای شستشو و نظافت سطوح کف بکار می‌روند. از همین‌ رو باید بهترین نوع برس دیسکی را برای چنین دستگاه‌هایی در نظر داشت. بهترین نوع برس دیسکی به نوع کاربرد، جنس و زمینه نیاز افراد بستگی دارد. از طرفی بهتر است برس‌های دیسکی را برای سطوحی سخت مانند کف پوش‌های بتنی، کاشی و وینیل در نظر گرفت. استفاده از برس دیسکی در زمینه نظافتی موجب صرفه جویی در زمان می‌شود. بهتر است از برس‌هایی با قظر 10 تا 20 اینچ استفاده نمود.

یکی از نمونه‌های بارز در استفاده از برس دیسکی، زمین شویی‌های برقی با برس دیسکی هستند. در زمین شوی‌های برقی، برس در قسمت جلوی دستگاه قرار می‌گیرد. حرکت دورانی برس دیسکی وابسته به قدرت موتور می‌باشد. هرچه میزان چرخش و قدرت موتور قوی‌تر باشد، میزان چرخش برس هم افزایش می‌یابد. در پشت برس دیسکی، مخزنی پر از آب هم قرار می‌گیرد.

برس دیسکی

ویژگی بهترین برس‌های دیسکی

در حالت کلی ویژگی‌های بهترین برس صنعتی دیسکی به قرار زیر است:

 • بهترین برس دیسکی باید از کیفیت ساخت خوبی برخوردار باشد. در صورتی که ساختار ضعیفی داشته باشد، هیچ کاربردی نخواهد داشت.
 • بهترین برس دیسکی باید متناسب با سطوح قابل کاربرد تولید شود. در صورتیکه این موضوع در نظر گرفته شود، ممکن است موجب آسیب به سطوح شود. برس دیسکی با نوع الیاف‌های مختلف وارد بازار می‌شود.
 • برس‌های دیسکی در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. برای انتخاب بهترین برس دیسکی مورد نظر باید به سایز آن دقت نمود.
 • در صورتیکه در فکر تهیه بهترین برس دیسکی هستید، باید به قیمت آن دقت نمائید. مطمئنا هرچه کیفیت برس پایین‌تر باشد، قیمت کمتری برای ان باید پرداخت کنید. اما هرچقدر کیفیت برس افزایش یابد، قیمت هم بالاتر می‌رود. بهترین برس دیسکی با کیفیت بالا، طول عمر زیادتری هم خواهدداشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *