تکنولوژی در تولید برس صنعتی

تکنولوژی در تولید برس صنعتی


برس های صنعتی ابزاری کاربردی و مقرون به صرفه برای تمیز کردن، پولیش، شست و شو و… در صنایع هستند. فرچه صنعتی، ترکیبی از الیاف و  قطعه های نگهدارنده است.

در گذشته به ویژه در ایران به دلیل نبود امکانات و عدم وجود تکنولوژی، برای بافت الیاف از روش سنتی استفاده می شد و الیاف را با دست به هم می بافتند. در این روش، بافت الیاف در مدت زمان طولانی انجام می شد و محدودیت های زیادی داشت.

بعدها این کار با استفاده از دستگاه هایی انجام شد که باز روند تولید در آن کند بود و به آرامی صورت می گرفت. این موضوع، کاهش سرعت تولید، کاهش میزان تولید و درنتیجه نیاز به محصولات وارداتی را رقم زده بود.

با گذشت زمان، اندیشه افزایش محصولات بیشتر، تولیدکنندگان را به افزایش سرعت تولید فرچه های صنعتی ترغیب کرد.

امروزه به دلیل کاربرد فراوان انواع برس ها در صنایع مختلف، کارخانه های برس سازی در سرتاسر دنیا به دنبال افزایش کیفیت و تولید محصولات مرغوب و متنوع با تکنولوژی روز دنیا بوده و در این زمینه با یکدیگر رقابت می کنند.

همچنین با پیشرفت چشمگیر در بخش صنعت، تولید فرچه ها با دقت بیشتر و در مدت زمان کمتر صورت می گیرد.

در ایران نیز کارخانه های برس سازی در شهرهای مختلف مثل تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز در تولید محصولات باکیفیت و مناسب با یکدیگر رقابت می کنند.

شرکت تولیدی برس صنعتی پاسارگاد در شیراز، محصولات خود را با تکنولوژی روز دنیا و باکیفیت مطلوب به صنعتگران عرضه می کند.

نیاز روزافزون و استفاده از برس به صورت گسترده توسط صنایع تولیدی و خدماتی، سبب شکل گیری و تولید مدل های مختلف فرچه صنعتی شده است.

انواع برس های مورد استفاده در صنایع

  • برس های سیلندری؛
  • سیمی؛
  • جناغی؛
  • تسمه ای؛
  • نواری؛
  • دیسکی؛
  • تخت؛
  • سورتینگ و… .

جنس الیاف مورد استفاده در فرچه ها و شکل پایه آنها، کاربردشان را مشخص می کند. گوناگونی در کاربرد برس های صنعتی، تنوع در ساخت آنها را به دنبال دارد.

کارخانه های برس سازی، برای ساخت و تولید فرچه های صنعتی از مواد اولیه مختلفی استفاده می کنند که عبارتند از:

– سیلیکون کارباید؛

– نایلون؛

– موی حیوانی؛

– منوفیلامنت های پلی پروپیلن، پت (PET) و پلی آمید؛

– سیم های فلزی.

از برس های صنعتی در ماشین آلات تولید انواع مواد غذایی مثل کارخانجات آرد، تجهیزات سورتینگ و شست و شو، ساخت چینی های بهداشتی، سرامیک و موزاییک، تجهیزات انتقال از جمله کانوایرها، تجهیزات قالی شویی، صنایع چوب، سنگ و…. استفاده می شود.

پرکاربردترین فرچه های صنعتی، فرچه های استوانه ای و دیسکی هستند.

در حال حاضر، تولید برس های دیسکی مورد استفاده در صنایع چوبی، کارواش، قالی شویی، سازندگان تجهیزات نظافتی، کاشی و سرامیک، صنایع غذایی و… با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان، در شرکت برس صنعتی پاسارگاد صورت می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *