فرچه دستگاه هویج شویی

فرچه دستگاه هویج شویی


شستن هویج شاید برای یک خانم خانه‌دار آسان باشد، اما اگر قرار است هویج را در حجم بالا بشویید، سختی این کار چندین برابر سخت خواهد بود. فرچه صنعتی هویجشویی، یک هدیه از طرف پیشرفت تکنولوژی به همه صاحبان کسب و کارهایی است که در طول روز نیازمند شستن و حتی پوست کندن چندین کیلو یا حتی تن هویج هستند.

شما هم اگر شغلی دارید که باید به خاطر آن چندین کیلو هویج بشویید، حتما به خوبی می‌دانید که این کار تا چه حد می‌تواند سخت و وقت‌گیر باشد. دستگاه فرچه صنعتی هویجشویی دارای برس‌های متعددی است که می‌توانید به کمک آن عملکردهای مختلفی را تجربه و امتحان کنید.

با برس‌های نرم می‌توانید هویج‌ها را به خوبی بشویید و حتی اگر بر روی پوست نازک آن ناخالصی وجود دارد، آن را از میان ببرید. از طرف دیگر حتی می‌توانید سایر سبزیجات یا سیب زمینی را در آن بریزید و از بابت تمیز تحویل گرفتن آن‌ها خیالتان آسوده باشد. حجم بالای هویج را به دستگاه وارد کنید، آن‌ها راتمیز تحویل بگیرید.

اگر برای حرفه و کسب و کار خود، نیاز به یکی از این دستگاه ها دارید، باید با ویژگی‌های آن آشنا شوید. قاب این  دستگاه فرچه صنعتی هویجشویی که دارای 9 غلتک با برس و فرچه است، از فولاد ضد زنگ ساخته شده و مهم‌تر این که می‌توانید خروجی دستگاه، وابسته به قطر غلتک است.

در هنگام خرید دقت کنید، اگر قطر غلتک پشمی بیشتر باشد، خروجی هویج بیشتری را می‌توانید تحویل بگیرید. این دستگاه‌ها از 500 کیلوگرم شروع شده و تا 1800 کیلو می‌توانند برای شما هویج بشوید. یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فرد این فرچه‌ها وجود برس‌های نرم و سفتی است که بسته به آن‌ها می‌توانید هویج‌ها را تنها بشویید یا پس از شستن آن‌ها را پوست نیز بگیرید.

دستگاه هویجشویی که تهیه می‌کنید، برای شستن هویج‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

  • اسپری فشار قوی: ابن اسپری، در بخش بالایی دستگاه و فرچه به صورت معلق قرار دارد و از طرفی نیز به جریان آب متصل است. زمانی که برس با هویج‌ها برخورد می‌کند، آب نیز از بالای فرچه به سمت هویج‌ها با فشار جریان پیدا می‌کند و در تمیز کردن بیشتر هویج‌ها به برس کمک می‌کند.
  • برس تمیزکننده: این قسمت، مهم‌ترین بخش دستگاه است و نام دستگاه از همین فرچه‎‌ها گرفته شده است. این برس‌ها با اصطکاک بر روی سطح هویج‌ها ناخالصی موجود بر روی هویج را پاک می‌کنند. در این بخش اصطکاک از طریق حرکت هویج و فرچه در دو جهت مخالف انجام می‌پذیرد.  فرچه با همه بخش‌های هویج تماس برقرار کرده و حتی فرورفته‌ترین قسمت‌ها را نیز تمیز می‌کند. این کار باعث می‌شود هویج حتی از زمانی که با دست آن‌ها را می‌شویید هم تمیزتر شود.
  • قاب دستگاه: این قسمت بخش بیرونی دستگاه است که می‌بینید. از آنجا که این بخش همیشه در معرض جریان پر فشار آب قرار دارد، احتمال خوردگی و زنگ زدگی در آن بسیار زیاد است؛ به همین دلیل این بخش از فولاد ضد زنگ تهیه می‌شود. همین کار باعث می‌شود حتی با وجود اینکه ساعت‌های طولانی در معرض آب قرار می‌گیرد باز هم طول عمر بالای فرچه صنعتی هویجشویی تضمین باشد.
  • موتور دستگاه: این بخش که پایه عملکرد بخش‌های دیگر است قسمت برس را به چرخش درمی‌آورد و عملکرد قسمت اسپری را تغذیه می‌کند. موتور در سمت چپ و زیر قاب قرار گرفته است؛ به همین دلیل قابل رویت نیست. نکته مهم در باب این بخش روغن‌کاری به موقع این بخش است.

وقت حساب کتاب است

برای این که بتوانید این دستگاه همه فن حریف را تهیه کنید لازم است تا مبلغی را هزینه کنید. اما قبل از هر چیز باید بدانید که چه عواملی تعیین کننده میزان قیمت این دستگاه‌ها است.

  • ظرفیت دستگاه : فرچه صنعتی هویجشویی دارای ظرفیت‌های متعددی است که باعث می‌شود بتوانید حجم‌های مختلفی از هویج را در یک زمان بشویید. قبلا نیز ذکر کرده بودیم که بین 500 تا 1800 کیلو می‌توانید هویج را در این دستگاه قرار دهید. مهم‌ترین عامل تعیین کننده میزان ظرفیت هویج طول بررسی است که هویج‌ها را پاک میکند. هرچه طول این برس بیشتر باشد، حجم بیشتری از هویج را می‌تواند تمیز کند. در نتیجه بر میزان قیمت دستگاه تاثیر مستقیم می‌گذارد.
  • جنس فرچه: برخی از تولید کنندگان برای اینکه بتوانند با قیمت کمتری دستگاه را تولید کنند و فروش بیشتری داشته باشند، از فولاد ضد زنگ استفاده نمی‌کنند. در نتیجه درست است که شما هزینه کمتری پرداخت می‌کنید، اما طول عمر دستگاه بسیار کمتر از چیزی است که انتظار دارید. بهتر است در هنگام خرید کمی هزینه بیشتری بدهید، اما دستگاه را برای مدت طولانی‌تری استفاده کنید.
  • شماره برس و آبپاش: هر چه تعداد فرچه‌ها و آبپاش‌های دستگاه شما بیشتر باشد، قطعا بر هزینه‌ای که می‌پردازید نیز تاثیر بیشتری خواهد گذاشت. در نتیجه توصیه می‌کنیم به تعداد فرچه‌ها توجه کافی داشته باشید.

فرچه صنعتی هویجشویی شما چه ظرفیتی دارد؟

ویژگی‌های کلی دستگاه و فرچه صنعتی هویجشویی چیست؟

این دستگاه‌ها که عمدتا شامل موتور، گیربکس، بین 8 الی 13 برس تشکیل شده‌اند، هم برای شستشوی هویج‌ها مناسب هستند هم می‌توانند لایه نازکی را از سطح هویج بردارند و با کمک اسپری اتوماتیک آب را به هویج‌ها می‌رساند تا شستشو با کیفیت بیشتری انجام شود.

البته درست است که این دستگاه از فولاد ساخته شده، اما ظاهر آن نیز زیبایی خاص خود را دارد. از آن مهم‌تر اینکه محکم و بادوام است و بر اساس استانداردهای بهداشتی، هویج‌ها را تمیز می‌کند. کار با این دستگاه بسیار آسان است تنها کافی است آن را به برق بزنید و دکمه روشن را فشار دهید. دو نوع غلتکی که این فرچه صنعتی هویجشویی دارد، هم نرم و هم زبر است تا هم ناخالصی‌ها را از هویج بردارد و هم یک لایه نازک اضافی را بزداید.
کلام پایانی

تمام صاحبان حرفه‌ای که در طول روز مجبور به شستن حجم بالایی از هویج، سیب زمینی و سبزیجات هستند، به خوبی می‌دانند که فرچه صنعتی هویجشویی تا چه حد می‌تواند بار کاری آن­ها را کمتر کند. این دستگاه به خوبی می‌تواند هویج‌هایی تمیز را در حجم بالا برای شما بشوید و شما را زودتر به هدفی که دارید برساند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *